První schůzka

Kvalita se musí vyplatit-Pomáháme-Ptáme se-Vysvětlujeme

 


 První schůzka je bezplatná, pokud se sejdeme v okolí Tábora nebo Soběslavi. Za jinou lokalitu si účtujeme cenu za dopravu. No upřímně schůzka zdarma úplně není, protože se rozpočítá v celkové ceně. Ale investice se vám vrátí, protože cílem našeho snažení je úspora nebo zisk pro vás. Zkrátka se vám musíme z dlouhodobého hlediska vyplatit. Schůzka bude trvat přibližně hodinu.

Již před schůzkou si zjistíme o vaší firmě co nejvíce a pravděpodobně se něco dozvíme z vaší poptávky ať už z mailu nebo z telefonického hovoru.

Budeme se hlavně ptát.  Je to individuální, ale můžete dostat některou z těchto otázek.

Jakou máte motivaci nebo problém?

Chcete zlepšit kvalitu výrobku? Potřebujete certifikovat? Máte hodně reklamací?  Nemůžete sehnat kvality manažera? Jste tlačeni od šéfa, že potřebuje zavést nebo zlepšit systém jakosti ve firmě? Přebíráte od dodavatele výrobek ve špatné kvalitě

Začneme přemýšlet, jaký může být váš hlavní problém. Jaká je jeho příčina. Jak ji nejefektivněji začít odstraňovat.  Nemáme patent na rozum a nejsme schopni řešit úplně všechny problémy spojené s kvalitou. Naštěstí jsme za roky praxe nasbírali kontakty a známe se s kolegy , kteří  jsou ve své specializaci experti  a můžeme se na ně spolehnout.  Rádi vám je doporoučíme, pokud je řešení komplexnější.

Když zjistíme, že potřebujete jen uspokojit vašeho zákazníka rychlým řešením nebo zavést systém jen aby byl zavedený, tak vám doporučíme konkurenci.  Chápeme to a nebudeme vás soudit, protože víme, že je to velmi rozšířená praxe.

Jaký máte na spolupráci rozpočet?

Zjistíme hned na začátku, jestli je rozpočet v reálném rozsahu.  Kvalita stojí peníze a kvalita je investice. Bohužel nejde o jednorázovou investici. Management kvality je proces, který nikdy nekončí. Vím, že to zní jako břímě, které si budete muset nést. Ale je potřeba si to ujasnit hned na začátku, brát to jako příležitost a třeba jen pomalými kroky na tom začít pracovat. Nejlepší na tom je, že správná investice do kvality se vždy vyplatí.

Jaké máte zaměření a hoho máte za zákazníka?

Zákazník musí být na prvním místě. Jaká jsou jeho očekávání? Výrobek? Služba? Co pro spokojenost zákazníka děláte?

Jaká je vaše organizační struktura?

Je kvalita nezávislá? Je velmi důležité, aby oddělení kvality bylo nezávislé na výrobě. To neznamená, že výroba nemá na kvalitu vliv. Naopak musí být aktivní a spolupracovat na budování systému kvality. Každý ve firmě si musí být vědomý, proč svojí práci dělá a jaká je vize firmy.

Dále budeme hodně vysvětlovat.

O čem kvalita je. Kolik si účtujeme. Jak se vám vyplatíme. Jak vám pomůžeme. Jaké máme zkušenosti, které bychom mohli aplikovat atd.

Líbí se vám, jakým způsobem uvažujeme? Máte podobné smýšlení? Neváhejte nás kontaktovat!

 


Naše služby